Home

ТОВАРИСТВО ЗЕМЛЯКІВ ТА ОДНОДУМЦІВ — ВИХІДЦІВ СРІБЕРНОЇ ЗЕМЛІ …

Загальна площа краю становить 12 800 км². Закарпаття має 13 районів, 10 міст, 28 містечок, 561 сільське поселення. Обласним центром є місто Ужгород, містами обласного підпорядкування — Мукачеве, Берегове, Хуст, а районного — Свалява, Іршава, Тячів, Виноградів, Рахів, Чоп, Воловець, Міжгір’я, Перечин, Великий Березний.

Закарпаття займає 2,1 % усієї території України; найбільш грозовим місцем України є Великий Березний і Рахів (43 грозові дні на рік); найбільш снігове місце України — Руська Мокра (стійкий сніговий покрив лежить тут протягом 116 днів у році); найвища гора України — Говерла (висота 2061 м.); найбільше гірське озеро України Синевир (площа 7000 м² на висоті 989 м); найвисокогірніша транспортна магістраль України — автошосе по Яблунецькому перевалі на висоті 931 м; найдовший залізничний тунель в Україні — Щербин-Сянки, що має 908 м; найглибша лікувальна установа в Україні в Солотвино (на глибині 300 м); найпівнічніша місцевість у світі, де вирощують чай — гора Красна Горка, біля Мукачева; географічний центр континентальної Європи знаходиться біля с. Ділове Рахівського району (48°30′ пн. широти і 23°23′ сх. довготи).

Більшість території краю займають гори (найвищою точкою є вершина Говерла — 2061 м, а найнижча в районі села Руські Геївці Ужгородського району — 101 м над рівнем моря). Карпатські гори мають вік 1,2 млрд років. Найвищі гори після Говерли: Бребенескул — 2035 м, Піп-Іван — 2022 м, Петрос — 2020 м, Гутин-Темнатик — 2017 м, Ребра — 2007 м, інші — менше 2 тис.

Найдовша річка Закарпаття — Тиса. Довжина її в межах краю становить 223 км. Крім Тиси протікають річки: Уж, Латориця, Боржава, Ріка, Теребля, Тересва та інші. Усіх річок, струмків і потічків у краї 9429, озер — 137, з яких водойм (постійних озер) — 32. Найбільше озеро Закарпаття — Синевир, утворене 10 тисяч років тому на висоті 989 м площею 7 га, з глибиною 27 м. Найбільший гірський водоспад — Войводин, а найвищий — Трофанець.

Загальна протяжність кордонів Закарпаття становить 460 км (з Польщею 33,4 км, зі Словаччиною — 98,5 км, з Угорщиною — 130 км, з Румунією — 205,4 км). На півночі та північному сході Закарпаття межує з Львівською (85 км) та Івано-Франківською областями (180 км).

До сьогодні в Закарпатті збереглися 12 середньовічних замків, серед яких Ужгородський, Мукачівський, Невицький, інші в руїнах і залишках. На сьогодні в краї діють понад 30 монастирів, серед яких найдавнішими є Мукачівський, Угольський Драгівський, Імстичівський, Боронявський, Малоберезнянський, всі інші з XX ст. До сьогодні в Закарпатті збереглися дворянські палаци Шенборнів (Карпати), Перені (Виноградів), Довгої (Довге), Ракоці (Мукачеве), Другетів (Ужгород-Горяни), Бетлені (Берегове), Плотені (В.Лази Ужгородського р-ну).

Закарпаття багате своєю історією. В краї нараховується 1817 пам’яток історії, 496 — археології, 48 — мистецтва. Найдавніша стоянка первісної людини у Центральній і Східній Європі знаходиться в Королеві Виноградівського району і датується близько 1 млн. 100 тис. років.

 

Останні публікації

Встановлення пам’ятника Августину Волошину переноситься через протиепідемічні заходи!

Posted in Вывод на главную, Новини | Коментарі Вимкнено до Встановлення пам’ятника Августину Волошину переноситься через протиепідемічні заходи!

Запрошуємо на встановлення пам’ятника Августину Волошину!

Posted in Вывод на главную, Новини | Коментарі Вимкнено до Запрошуємо на встановлення пам’ятника Августину Волошину!

Запрошує прийняти участь у конференціїна тему: «Проблематика та основні аспекти розвитку туристичного та готельного продукту на території Закарпатської області»

1.Класифікація готелів, зірковість. 2.Проблеми наповненості готелів на території Закарпатської області (формування, комплектування та реалізація готельного продукту). 3.Проблеми роботи з туристичними групами, які мандрують по області. Шляхи протидії авторським правам та безпеці під час надання готельного продукту. Захід заплановано провести 18 Читати далі …

Posted in Вывод на главную, ЗМІ про нас, Новини, Статті | Leave a comment

Георгій Гуца «…Так палко любив, але … ця любов – тягар»

На його пам’ятнику, встановленому в московському Даниловому монастирі в 1841 році, написано: «Він перший нагадав світові про забуте , але колись славне плем’я болгар і палко бажав його відродження. Господи, почуй молитву раба твого!» Так вдячні болгари вшанували пам’ять про Читати далі …

Posted in Вывод на главную, Статті | Коментарі Вимкнено до Георгій Гуца «…Так палко любив, але … ця любов – тягар»

ДО 1030-річчя ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ

Володимир Святославович (960-963 — 1015) – великий князь Київський у 978—1015рр. увійшов у історію як велика особистість, бо створив дійсно величну державу, об‘єднавши розрізнені та віддалені території навколо єдиного центру. Щоб контролювати приєднані землі, в найбільші міста намісниками він відправляв Читати далі …

Posted in Вывод на главную, Статті | Коментарі Вимкнено до ДО 1030-річчя ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ

Вельмишановний, дорогий Василю Васильовичу! Прийміть найщиріші, найдобріші сердечні вітання та поздоровлення добрих друзів-земляків з нагоди дня Вашого народження!

Вельмишановний, дорогий Василю Васильовичу! Прийміть найщиріші, найдобріші сердечні вітання та поздоровлення добрих друзів-земляків з нагоди дня Вашого народження! Ви заслужено є Гордістю Срібної Землі та України – нашою гордістю, і в світі відомі як видатний, талановитий хірург. Ви людина найвищого Читати далі …

Posted in Вывод на главную, Новини | Коментарі Вимкнено до Вельмишановний, дорогий Василю Васильовичу! Прийміть найщиріші, найдобріші сердечні вітання та поздоровлення добрих друзів-земляків з нагоди дня Вашого народження!

12.06.2018 р., о 18.00, за адресою Ярославська 56, відбудеться засідання Ради товариства Закарпатців у м. Києві.

12.06.2018 р., о 18.00, за адресою Ярославська 56, відбудеться засідання Ради товариства Закарпатців у м. Києві. На порядку денному обговорення питань: 1. Підготовка до звітно-виборчих зборів Товариства. – Доповідач Клімпуш О.Д. 2. Письмовий звіт керівників секцій: – Аржевітін С.М., керівник Читати далі …

Posted in Вывод на главную, Новини | Коментарі Вимкнено до 12.06.2018 р., о 18.00, за адресою Ярославська 56, відбудеться засідання Ради товариства Закарпатців у м. Києві.

05 червня, свій День народження святкує український патріот, борець за національну і державну незалежність України в другій половині ХХ ст

Шановний Іване Юрійовичу !           05 червня, свій День народження святкує український патріот, борець за національну і державну незалежність України в другій половині ХХ ст., державним і громадсько-політичним діячем, народний депутат України 2-го скликання (1994 – 1998), лікар-хірург, вчений, педагог, Читати далі …

Posted in Вывод на главную, Новини | Коментарі Вимкнено до 05 червня, свій День народження святкує український патріот, борець за національну і державну незалежність України в другій половині ХХ ст

21 травня 2018 року (початок о 10.00 годині) всіх бажаючих запрошується взяти участь у весняній толоці на Закарпатті на території Національного музею народної архітектури та побуту України (Пирогово).

Толока є давнім українським звичаєм. Її організовували на селі для виконання термінових робіт, що вимагали значної кількості осіб: збирання врожаю, вирубування лісу, спорудження будинків, спільний випас худоби тощо. Іноді толоку використовували для проведення громадських робіт (будування церков, шкіл, читалень, доріг Читати далі …

Posted in Вывод на главную, Новини | Коментарі Вимкнено до 21 травня 2018 року (початок о 10.00 годині) всіх бажаючих запрошується взяти участь у весняній толоці на Закарпатті на території Національного музею народної архітектури та побуту України (Пирогово).

Авто на еврономерах: стало известно, что грозит собственникам “евроблях”

Стало известно, что грозит владельцам автомобилей на еврономерах в Украине. Как пишет “Сегодня”, в сети опубликовали часть законопроекта о репрессивных мерах для “евроблях”. Пока проект обсуждается в комитете по налоговой и таможенной политики ВР вместе с активистами движения “АвтоЕвроСила”. Отмечается, Читати далі …

Posted in Вывод на главную, Новини | Коментарі Вимкнено до Авто на еврономерах: стало известно, что грозит собственникам “евроблях”